Opłaty transakcyjne eToro

eToro jest dość otwarty na temat swoich opłat, co jest czymś, co lubimy, w każdym składniku aktywów wyjaśniają, które są opłaty overnight opłat. Lista aktywów jest ogromna i nie ma sensu, abyśmy wymieniali je wszystkie, ale aby dać Ci wyobrażenie, poniżej znajdziesz zrzut ekranu pobrany z ich strony opłat:

Tabela opłat eToro overnight
Tutaj możesz zobaczyć opłaty za 1 jednostkę niektórych indeksów o wysokim obrocie, takich jak Nasdaq 100 lub FTSE100 (UK100).

Pamiętaj, że otwierając transakcję na eToro zawsze płacisz spread (różnicę między ceną kupna i sprzedaży), a jeśli transakcja jest lewarowana, zapłacisz za nią opłaty nocne, jeśli pozostanie otwarta do następnego dnia handlowego.

Nasze ogólne odczucia dotyczące opłat na eToro są takie, że są one bardzo przejrzyste, ale ich spready są w wielu przypadkach wyższe w porównaniu z konkurencją.

Mobilny Copy Trading

Tak jak opisaliśmy wcześniej w naszej recenzji, używając platformy mobilnej eToro będziesz mógł przeglądać różnych handlowców, których możesz skopiować i filtrować ich według określonych wskaźników.

eToro mobile Copy Trading
Poniżej znajduje się zrzut ekranu przedstawiający statystyki wydajności inwestora na platformie mobilnej.

eToro Mobile Copy Trading Performance
eToro Web Trading Platform
Obie platformy eToro (mobilna i internetowa) są bardzo podobne, prawie nie czuć żadnej różnicy. Główną zaletą korzystania z internetowej platformy handlowej jest możliwość przeglądania sekcji ProCharts, która pozwala na handel z wykorzystaniem widoku wielu wykresów i konfigurowalnych układów (tylko dla wykresów). Prześledźmy każdą z funkcji:

Web Home i Watchlists
Podobnie jak w platformie mobilnej, pierwszą stroną docelową będzie obszar listy obserwowanych. Na platformie internetowej będziesz miał również stale dostępne lewe menu podczas przeglądania całej platformy.

Strona główna platformy internetowej eToro
Powiadomienia
Powiadomienia są dostępne po kliknięciu na logo eToro w prawym górnym rogu ekranu. Są one dokładnie takie same, jak w wersji mobilnej.

Powiadomienia platformy internetowej eToro

Widok aktywów
Widok aktywów ma te same 4 zakładki, co w wersji mobilnej: feed, statystyki, wykres i badania.

W widoku feed znajdują się najnowsze informacje związane z aktywami, tak wygląda ten widok:

eToro Web Asset View
Zakładka statystyki dostarczy istotnych informacji związanych z aktywami, w przypadku akcji można zobaczyć EPS, kapitalizację rynkową, itp.

eToro Web Asset Stats
Narzędzia do tworzenia wykresów
Narzędzia do tworzenia wykresów eToro są dostępne po kliknięciu na zakładkę wykresów wewnątrz każdego składnika aktywów. Wersja internetowa ma nieco więcej funkcji, ale nie ma wersji pełnoekranowej wykresów, zawsze będziesz miał widoczne menu po lewej stronie.

Narzędzia wykresów internetowych eToro

Wykresy wieloczęściowe
Najlepszą funkcją platformy internetowej eToro, która jednak jest niewygodnie umiejscowiona, jest sekcja ProCetoroharts. Aby się do niej dostać, musisz kliknąć na ikonę koła zębatego na tradycyjnym wykresie i wybrać opcję „ProCharts“.

eToro Web ProCharts
Główną zaletą tego obszaru jest możliwość tworzenia własnych układów wykresów i zapisywania ich. Masz również możliwość używania różnych symboli na każdym wykresie lub sprawić, że wszystkie wykresy będą miały ten sam symbol, jest to świetne rozwiązanie dla traderów, którzy badają ten sam składnik aktywów na wielu przedziałach czasowych.

Sekcja portfela
Sekcja portfolio jest również wirtualną repliką wersji aplikacji mobilnej, oto jak wygląda:

eToro Web Portfolio
Dobrą rzeczą w wersji internetowej jest to, że zamknięcie transakcji jest łatwiejsze, ponieważ po kliknięciu na nią pojawi się mały znak „X“.